Vishay Vitramon VJ0603Y821KXJAC
- Manufacturer
- Vishay Vitramon
- Model Name
- VJ0603Y821KXJAC
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 820PF 16V X7R 0603
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Vishay Vitramon
- Series
VJ
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
820 pF
- Tolerance
±10%
- Voltage - Rated
16V
- Temperature Coefficient
X7R
- Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)