Vishay Vitramon VJ0603D120JLBAP
- Manufacturer
- Vishay Vitramon
- Model Name
- VJ0603D120JLBAP
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Vitramon
- Series
VJ HIFREQ
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
12 pF
- Tolerance
±5%
- Voltage - Rated
100V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
High Q, Low Loss
- Ratings
- Applications
RF, Microwave, High Frequency
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)