Vishay Vitramon VJ0402Y331KXACW1BC Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Vishay Vitramon
- Model Name
- VJ0402Y331KXACW1BC
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 330PF 50V X7R 0402
- packaging
- Quantity
In stock: 5275
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Vitramon
- Series
VJ W1BC
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
330 pF
- Tolerance
±10%
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
X7R
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)