Vishay Vitramon GA1812A271KXAAR31G
- Manufacturer
- Vishay Vitramon
- Model Name
- GA1812A271KXAAR31G
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1812
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Vitramon
- Series
GA
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
270 pF
- Tolerance
±10%
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
- Features
- Ratings
AEC-Q200
- Applications
Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)