Vishay Sprague T55B107M6R3C0035 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Vishay Sprague
- Model Name
- T55B107M6R3C0035
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
- packaging
- Quantity
In stock: 897
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 2000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Sprague
- Series
vPolyTan™ T55
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
100 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
6.3 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)