Vishay Sprague T55A156M010C0200
- Manufacturer
- Vishay Sprague
- Model Name
- T55A156M010C0200
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 15UF 10V 1206
- packaging
- Quantity
In stock: 2000
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Sprague
- Series
vPolyTan™ T55
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
15 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
10 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)