Vishay Spectrol M63M105KB30T607
- Manufacturer
- Vishay Spectrol
- Model Name
- M63M105KB30T607
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
- Quantity
In stock: 499
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 100
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Spectrol
- Series
63
- Package
Box
- Product Status
Active
- Resistance
1 MOhms
- Power (Watts)
0.5W, 1/2W
- Tolerance
±10%
- Temperature Coefficient
±100ppm/°C
- Number of Turns
1
- Adjustment Type
Side Adjustment
- Resistive Material
Cermet
- Mounting Type
Through Hole
- Termination Style
PC Pins
- Size / Dimension
Square - 0.395" x 0.395" Face (10.03mm x 10.03mm)