Vishay Sfernice P0805Y3301BBT
- Manufacturer
- Vishay Sfernice
- Model Name
- P0805Y3301BBT
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SFERNICE THIN FILMS
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 100
Product Attributes
- Mfr
Vishay Sfernice
- Series
P
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Resistance
3.3 kOhms
- Tolerance
±0.1%
- Power (Watts)
0.2W, 1/5W
- Composition
Thin Film
- Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
±25ppm/°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
- Package / Case
0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
0805
- Ratings
- Size / Dimension
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
0.025" (0.63mm)