Vishay Semiconductor Opto Division LH1500AABTR
- Manufacturer
- Vishay Semiconductor Opto Division
- Model Name
- LH1500AABTR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-350V
- packaging
- Quantity
In stock: 2460
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
LH1500
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Mounting Type
Surface Mount
- Circuit
SPST-NO (1 Form A)
- Output Type
AC, DC
- Voltage - Input
1.25VDC
- Voltage - Load
0 V ~ 350 V
- Load Current
150 mA
- On-State Resistance (Max)
20 Ohms
- Termination Style
Gull Wing
- Package / Case
6-SMD (0.300", 7.62mm)