Vishay Polytech T51V227M2R5C0040 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Vishay Polytech
- Model Name
- T51V227M2R5C0040
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917
- packaging
- Quantity
In stock: 1600
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 800
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Polytech
- Series
T51
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
220 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
2.5 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)