Vishay Huntington Electric Inc. AVE030020E16R0KE
- Manufacturer
- Vishay Huntington Electric Inc.
- Model Name
- AVE030020E16R0KE
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- ADJ PWR RES 16 OHM 300W CHAS MT
- Quantity
In stock: 140
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
AVE
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Resistance
16 Ohms
- Power (Watts)
300 W
- Tolerance
±10%
- Adjustment Type
Slide
- Diameter
1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
- Length
8.500" (215.90mm)