Vishay General Semiconductor - Diodes Division AZ23B3V3-HE3-08
- Manufacturer
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- Model Name
- AZ23B3V3-HE3-08
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
- Mfr
- Series
Automotive, AEC-Q101, AZ23
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Last Time Buy
- Configuration
1 Pair Common Anode
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.3 V
- Tolerance
±2%
- Power - Max
300 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
- Operating Temperature
-55°C ~ 150°C