Vishay Dale WVL9FJ392K
- Manufacturer
- Vishay Dale
- Model Name
- WVL9FJ392K
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- ADJUSTABLE INDUCTOR 3.9MH TH
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Dale
- Series
WVL
- Package
Bag
- Product Status
Obsolete
- Inductance
3.9 mH
- Tolerance
±10%
- Q @ Freq
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
- Size / Dimension
0.300" Dia (7.62mm)
- Height
0.430" (10.92mm)