Vishay Dale IM04BH331J
- Manufacturer
- Vishay Dale
- Model Name
- IM04BH331J
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 330UH 123MA 12 OHM TH
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Dale
- Series
IM
- Package
- Product Status
Obsolete
- Type
Molded
- Material - Core
Iron
- Inductance
330 µH
- Tolerance
±5%
- Current Rating (Amps)
123 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
Unshielded
- DC Resistance (DCR)
12Ohm Max
- Q @ Freq
65 @ 790kHz
- Frequency - Self Resonant
5.1MHz
- Ratings
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
790 kHz
- Features
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Axial
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)