Vishay Dale IHTH0750JZEB820M5A
- Manufacturer
- Vishay Dale
- Model Name
- IHTH0750JZEB820M5A
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 82UH 5.4A 58.1 MOHM TH
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tray
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Vishay Dale
- Series
IHTH-0750JZ-5A
- Package
Tray
- Product Status
Active
- Type
- Material - Core
- Inductance
82 µH
- Tolerance
±20%
- Current Rating (Amps)
5.4 A
- Current - Saturation (Isat)
6A
- Shielding
Shielded
- DC Resistance (DCR)
58.1mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
AEC-Q200
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
100 kHz
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial, Vertical Cylinder, 3 Leads
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
0.800" Dia (20.32mm)
- Height - Seated (Max)
0.375" (9.53mm)