Vishay Dale CRCW06031K10JNTA
- Manufacturer
- Vishay Dale
- Model Name
- CRCW06031K10JNTA
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 5000
Product Attributes
- Mfr
Vishay Dale
- Series
CRCW
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Resistance
1.1 kOhms
- Tolerance
±5%
- Power (Watts)
0.1W, 1/10W
- Composition
Thick Film
- Features
Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
±200ppm/°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
0603
- Ratings
AEC-Q200
- Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)