Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C1691FB300 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Model Name
- MMA02040C1691FB300
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RES 1.69K OHM 1% 2/5W MELF 0204
- packaging
- Quantity
In stock: 3000
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
MMA - Professional
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Resistance
1.69 kOhms
- Tolerance
±1%
- Power (Watts)
0.4W, 2/5W
- Composition
Thin Film
- Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
±50ppm/°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
- Package / Case
MELF, 0204
- Supplier Device Package
0204
- Ratings
AEC-Q200
- Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)