Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215726561E3
- Model Name
- MAL215726561E3
- Description
- CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
- Series
157 PUM-SI
- Product Status
Active
- Capacitance
560 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
400 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
425mOhm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
- Ripple Current @ Low Frequency
2.55 A @ 120 Hz
- Impedance
305 mOhms
- Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
- Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
- Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)