Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214668122E3
- Model Name
- MAL214668122E3
- Description
- CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
- Series
146 RTI
- Product Status
Active
- Capacitance
1200 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
63 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Ratings
AEC-Q200
- Applications
Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
1.3 A @ 100 Hz
- Impedance
29 mOhms
- Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
- Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
- Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)