Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213234221E3
- Model Name
- MAL213234221E3
- Description
- CAP ALUM 220UF 10V AXIAL
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
- Series
132 ALL-DIN
- Product Status
Obsolete
- Capacitance
220 µF
- Tolerance
-10%, +50%
- Voltage - Rated
10 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ Low Frequency
190 mA @ 100 Hz
- Impedance
700 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm)