Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212383681E3
Image shown is a representation only.
  • Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212383681E3-thumb
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Model Name
MAL212383681E3
Datasheet
Datasheet
Description
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V AXIAL
Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    123 SAL-A
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Obsolete
  • Capacitance
    680 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    20000 Hrs @ 125°C
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Ratings
  • Applications
    General Purpose
  • Ripple Current @ Low Frequency
    680 mA @ 100 Hz
  • Impedance
    300 mOhms
  • Lead Spacing
  • Size / Dimension
    0.406" Dia x 1.260" L (10.30mm x 32.00mm)