Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210679153E3
Image shown is a representation only.
  • Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210679153E3-thumb
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Model Name
MAL210679153E3
Datasheet
Datasheet
Description
CAP ALUM 15000UF 100V SCREW
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    106 PED-ST
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    15000 µF
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Voltage - Rated
    100 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    20000 Hrs @ 85°C
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ratings
  • Applications
    General Purpose
  • Ripple Current @ Low Frequency
    17.6 A @ 100 Hz
  • Impedance
    6 mOhms
  • Lead Spacing
    1.122" (28.50mm)
  • Size / Dimension
    2.559" Dia (65.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    4.402" (111.80mm)