Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210412102E3
- Model Name
- MAL210412102E3
- Description
- CAP ALUM 1000UF 20% 200V SCREW
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
- Series
104 PHL-ST
- Product Status
Active
- Capacitance
1000 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
200 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
148mOhm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
3.3 A @ 100 Hz
- Impedance
94 mOhms
- Lead Spacing
0.504" (12.80mm)
- Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
- Height - Seated (Max)
2.744" (69.70mm)