Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210116223E3
Image shown is a representation only.
  • Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210116223E3-thumb
Model Name
MAL210116223E3
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SCREW
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
  • Series
    101 PHR-ST
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    22000 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    27mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 85°C
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Polarization
    Polar
    General Purpose
  • Ripple Current @ Low Frequency
    8.3 A @ 100 Hz
  • Impedance
    22 mOhms
  • Lead Spacing
    0.504" (12.80mm)
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    2.744" (69.70mm)