Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202139478E3
- Manufacturer
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Model Name
- MAL202139478E3
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP ALUM 4.7UF 20% 100V AXIAL
- Quantity
In stock: 3000
Tape & Box (TB)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
021 ASM
- Package
Tape & Box (TB)
- Product Status
Active
- Capacitance
4.7 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
100 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
27Ohm
- Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
- Polarization
Polar
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Ripple Current @ High Frequency
42 mA @ 10 kHz
- Impedance
19 Ohms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
0.177" Dia x 0.394" L (4.50mm x 10.00mm)