Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components K271K10X7RH5TH5
- Manufacturer
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Model Name
- K271K10X7RH5TH5
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
- Series
Mono-Kap™ K
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
270 pF
- Tolerance
±10%
- Voltage - Rated
100V
- Temperature Coefficient
X7R
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial
- Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
- Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
0.197" (5.00mm)