Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238304334
- Manufacturer
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Model Name
- BFC238304334
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 450
Product Attributes
- Mfr
- Series
MMKP383
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Capacitance
0.33 µF
- Tolerance
±5%
- Voltage Rating - AC
125V
- Voltage Rating - DC
250V
- Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial
- Size / Dimension
0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
- Termination
PC Pins
- Lead Spacing
0.591" (15.00mm)