Vicor Corporation DCM2322E72S13A0T60
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model Name
- DCM2322E72S13A0T60
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DCM2322X72S13A0Y6Z EVAL BOARD
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tray
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Vicor Corporation
- Series
VI Chip® DCM®
- Package
Tray
- Product Status
Active
- Main Purpose
DC/DC Converter
- Outputs and Type
1, Isolated
- Power - Output
100 W
- Voltage - Output
12V
- Current - Output
8.4A
- Voltage - Input
14V ~ 72V