Venkel TFCR0603-10W-E-2002BT
Image shown is a representation only.
  • Venkel TFCR0603-10W-E-2002BT-thumb
Venkel TFCR0603-10W-E-2002BT
Manufacturer
Venkel
Model Name
TFCR0603-10W-E-2002BT
Datasheet
Datasheet
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/10W 0603
Quantity
In stock: 10000
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Venkel
  • Series
    TFCR
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Resistance
    20 kOhms
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Power (Watts)
    0.1W, 1/10W
  • Composition
    Thin Film
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 155°C
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Ratings
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.022" (0.55mm)