United Chemi-Con APXA200ARA220MF60G
- Manufacturer
- United Chemi-Con
- Model Name
- APXA200ARA220MF60G
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
- packaging
- Quantity
In stock: 1647
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
United Chemi-Con
- Series
NPCAP™-PXA
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Type
Polymer
- Capacitance
22 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
20 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
- Lifetime @ Temp.
15000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Ripple Current @ High Frequency
1.65 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
- Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)