TTM Technologies, Inc. A2530E24AZ1GM
- Manufacturer
- TTM Technologies, Inc.
- Model Name
- A2530E24AZ1GM
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
TTM Technologies, Inc.
- Series
AIR™
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Digi-Key Programmable
Not Verified
- RF Family/Standard
- Protocol
Zigbee®
- Modulation
- Frequency
2.4GHz
- Data Rate
- Power - Output
17dBm
- Sensitivity
-95dBm
- Serial Interfaces
SPI, UART
- Antenna Type
Integrated, Trace
- Utilized IC / Part
CC2530
- Memory Size
256kB Flash, 8kB RAM
- Voltage - Supply
2.2V ~ 3.6V
- Current - Receiving
28mA
- Current - Transmitting
67mA ~ 128mA
- Mounting Type
Surface Mount
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C