TT Electronics/Power Partners Inc. PSAW36I-10A-B2
- Manufacturer
- TT Electronics/Power Partners Inc.
- Model Name
- PSAW36I-10A-B2
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
- Quantity
In stock: 500
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
PSAW36I (36W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Region Utilized
International
- Form
Wall Mount (Class II)
- Input Type
Multi-Blade (Included)
- Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output
5V
- Current - Output (Max)
4A
- Power (Watts)
20 W
- No Load Power Consumption
100mW
- Polarization
Positive Center
- Applications
ITE (Commercial)
- Efficiency
Level VI
- Operating Temperature
0°C ~ 60°C
- Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
- Cord Length
47" (1.20m)
- Input Connector
Multi-Blade (Included)
- Size / Dimension
3.83" L x 1.78" W x 1.22" H (97.3mm x 45.2mm x 31.0mm)