Trigon Components CCD-115E392MK02
- Manufacturer
- Trigon Components
- Model Name
- CCD-115E392MK02
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 3900PF 250V Y5U RADIAL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Trigon Components
- Series
CCD
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Capacitance
3900 pF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
250VAC
- Temperature Coefficient
Y5U (E)
- Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
X1, Y1
- Applications
Safety
- Failure Rate
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial, Disc
- Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
0.394" (10.00mm)