TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KA500B1/8
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KA500B1/8-thumb
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Model Name
KA500B1-8
Datasheet
Datasheet
Description
KNOB FLUTED 0.126" METAL
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    KA
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Style
    Cylindrical
  • Type
    Fluted
  • Shaft Size
    0.126" (3.20mm)
  • Diameter
    0.500" (12.70mm)
  • Height
    0.625" (15.88mm)