TDK-Lambda Americas Inc Z100-6-LAN-L-U
- Manufacturer
- TDK-Lambda Americas Inc
- Model Name
- Z100-6-LAN-L-U
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
TDK-Lambda Americas Inc
- Series
Z+
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Type
Bench (AC to DC)
- Voltage - Supply
85 ~ 265VAC
- Voltage - Output
0 ~ 100VDC
- Current - Output
0 ~ 6A
- Display Type
Digital
- Number of Characters
4 (2)
- Number of Outputs
1
- Size / Dimension
13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
- Features
LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
- Power (Watts)
600W
- Accuracy - Voltmeter; Ammeter
0.5% + 1 count
- Voltage Regulation - Line
2mV + 0.01%
- Voltage Regulation - Load
2mV + 0.01%
- Current Regulation - Line
2mA + 0.01%
- Current Regulation - Load
5mA + 0.01%
- Ripple
10mV