TDK Corporation VLF403215MT-4R7M-CA
- Manufacturer
- TDK Corporation
- Model Name
- VLF403215MT-4R7M-CA
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 4.7UH 2.13A 87MOHM SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
TDK Corporation
- Series
VLF-M-CA
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Obsolete
- Type
Drum Core, Wirewound
- Material - Core
Ferrite
- Inductance
4.7 µH
- Tolerance
±20%
- Current Rating (Amps)
2.13 A
- Current - Saturation (Isat)
1.39A
- Shielding
Shielded
- DC Resistance (DCR)
87mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
1 MHz
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)