TDK Corporation TF4930HU-302Y10R0-01
- Manufacturer
- TDK Corporation
- Model Name
- TF4930HU-302Y10R0-01
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CMC 10A 2LN TH
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
TDK Corporation
- Series
TF
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Filter Type
Power Line
- Number of Lines
2
- Current Rating (Max)
10A
- DC Resistance (DCR) (Max)
35mOhm
- Voltage Rating - DC
- Voltage Rating - AC
- Operating Temperature
-20°C ~ 120°C
- Ratings
- Approval Agency
- Features
- Mounting Type
Through Hole
- Size / Dimension
1.850" Dia (47.00mm)
- Height (Max)
1.024" (26.00mm)