TDK Corporation ANT162442ST-1201AM1 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- TDK Corporation
- Model Name
- ANT162442ST-1201AM1
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CERAMIC ANTENNA FOR 2400-2484MHZ
- packaging
- Quantity
In stock: 6753
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 4000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
TDK Corporation
- Series
ANT
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelĀ®
- Product Status
Active
- RF Family/Standard
- Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency (Center/Band)
2.442GHz
- Frequency Range
2.4GHz ~ 2.484GHz
- Antenna Type
Chip
- Number of Bands
1
- VSWR
3
- Return Loss
- Gain
- Features
- Termination
Solder
- Ingress Protection
- Mounting Type
Surface Mount
- Height (Max)
0.016" (0.40mm)