Taiyo Yuden MLAST021SCG6R8CWNA01
Image shown is a representation only.
  • Taiyo Yuden MLAST021SCG6R8CWNA01-thumb
Manufacturer
Taiyo Yuden
Model Name
MLAST021SCG6R8CWNA01
Datasheet
Datasheet
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 008004
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
50000
Product Attributes
  • Mfr
    Taiyo Yuden
  • Series
    MLAS
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    6.8 pF
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Features
  • Ratings
  • Applications
    Medical, Non-Critical
  • Failure Rate
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max)
  • Thickness (Max)
    0.053" (1.35mm)