Taiyo Yuden JMK107ABJ106KAHT Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Taiyo Yuden
- Model Name
- JMK107ABJ106KAHT
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
- packaging
- Quantity
In stock: 166613
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 4000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Taiyo Yuden
- Series
M
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Not For New Designs
- Capacitance
10 µF
- Tolerance
±10%
- Voltage - Rated
6.3V
- Temperature Coefficient
X5R
- Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
AEC-Q200
- Applications
Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)