Susumu RG0603P-1052-D-T10
Image shown is a representation only.
  • Susumu RG0603P-1052-D-T10-thumb
Susumu RG0603P-1052-D-T10
Manufacturer
Susumu
Model Name
RG0603P-1052-D-T10
Datasheet
Datasheet
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/16W 0201
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
10000
Product Attributes
  • Mfr
    Susumu
  • Series
    RG
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Resistance
    10.5 kOhms
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Power (Watts)
    0.063W, 1/16W
  • Composition
    Thin Film
  • Features
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 155°C
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Size / Dimension
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.010" (0.26mm)