Sumida America Components Inc. CDH3D13SHPNP-100MC
- Manufacturer
- Sumida America Components Inc.
- Model Name
- CDH3D13SHPNP-100MC
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 10UH 900MA 415MOHM SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Sumida America Components Inc.
- Series
CDH3D13D/SHP
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Type
Drum Core, Wirewound
- Material - Core
Ferrite
- Inductance
10 µH
- Tolerance
±20%
- Current Rating (Amps)
900 mA
- Current - Saturation (Isat)
850mA
- Shielding
Unshielded
- DC Resistance (DCR)
415mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
100 kHz
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
0.157" L x 0.150" W (4.00mm x 3.80mm)
- Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)