Sprague-Goodman GZC15104
- Manufacturer
- Sprague-Goodman
- Model Name
- GZC15104
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TRIMMER 10-150PF 100V TH
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Sprague-Goodman
- Series
FILMTRIM®
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Capacitance Range
10 ~ 150pF
- Adjustment Type
Top and Bottom
- Voltage - Rated
100 V
- Dielectric Material
Polycarbonate (PC)
- Q @ Freq
200 @ 1MHz
- Size / Dimension
0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
- Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C