Sprague-Goodman GHN11000
- Manufacturer
- Sprague-Goodman
- Model Name
- GHN11000
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TRIMMER 0.8-11PF 750V TH
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Sprague-Goodman
- Series
PISTONCAP®
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Capacitance Range
0.8 ~ 11pF
- Adjustment Type
Side
- Voltage - Rated
750 V
- Dielectric Material
Glass
- Q @ Freq
900 @ 20MHz
- Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
- Height - Seated (Max)
0.593" (15.06mm)
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C