Signal Transformer 24-750-LPI
- Manufacturer
- Signal Transformer
- Model Name
- 24-750-LPI
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- PWR XFMR SEMI-TORO 18VA TH
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 50
Product Attributes
- Mfr
Signal Transformer
- Series
LPI
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Semi-Toroidal
- Voltage - Primary
115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 12V, Series 24V
- Current - Output (Max)
Parallel 1.5A, Series 750mA
- Primary Winding(s)
Dual
- Secondary Winding(s)
Dual
- Center Tap
No
- Power - Max
18VA
- Mounting Type
Through Hole
- Termination Style
PC Pin
- Size / Dimension
66.80mm L x 55.60mm W
- Height - Seated (Max)
30.00mm