Signal Transformer 10-600-LPI
- Manufacturer
- Signal Transformer
- Model Name
- 10-600-LPI
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- PWR XFMR SEMI-TORO 6VA TH
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Signal Transformer
- Series
LPI
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Semi-Toroidal
- Voltage - Primary
115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 5V, Series 10V
- Current - Output (Max)
Parallel 1.2A, Series 600mA
- Primary Winding(s)
Dual
- Secondary Winding(s)
Dual
- Center Tap
No
- Power - Max
6VA
- Mounting Type
Through Hole
- Termination Style
PC Pin
- Size / Dimension
60.20mm L x 42.10mm W
- Height - Seated (Max)
22.70mm