Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SDCL1005C2N0STDF
- Manufacturer
- Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
- Model Name
- SDCL1005C2N0STDF
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 2NH 300MA 200MOHM SMD
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
- Mfr
- Series
SDCL-D
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Type
Multilayer
- Material - Core
Ceramic
- Inductance
2 nH
- Tolerance
±0.3nH
- Current Rating (Amps)
300 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
Unshielded
- DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
- Q @ Freq
8 @ 100MHz
- Frequency - Self Resonant
6GHz
- Ratings
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
100 MHz
- Features
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
0402
- Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)