Sensata-Crydom LVD75F100
- Manufacturer
- Sensata-Crydom
- Model Name
- LVD75F100
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 100A 3-75V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 5
Product Attributes
- Mfr
Sensata-Crydom
- Series
LVD
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
Chassis Mount
- Circuit
SPST-NO (1 Form A)
- Output Type
DC
- Voltage - Input
25.6 ~ 26.6VDC
- Voltage - Load
3 V ~ 75 V
- Load Current
100 A
- On-State Resistance (Max)
5 mOhms