Sensata-Crydom DRH3P60D20R
- Manufacturer
- Sensata-Crydom
- Model Name
- DRH3P60D20R
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR CONTACTOR 3PH DIN MNT 600VAC
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 10
Product Attributes
- Mfr
Sensata-Crydom
- Series
DRH
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
Chassis Mount, DIN Rail
- Circuit
DPST-NO (2 Form A)
- Output Type
AC
- Load Current
20 A
- Voltage - Input
4 ~ 32VDC
- Voltage - Load
48 ~ 600V