Sensata-Crydom DP4RSA60D20B8
- Manufacturer
- Sensata-Crydom
- Model Name
- DP4RSA60D20B8
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 15V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 5
Product Attributes
- Mfr
Sensata-Crydom
- Series
DP
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
Chassis Mount
- Circuit
SPST-NO (1 Form A)
- Output Type
DC
- Load Current
20 A
- Voltage - Input
4.5 ~ 15VDC
- Voltage - Load
1 ~ 48V